תחומי התמחות

עו"ד אמיר עמר - תחומי התמחות

עו"ד אמיר עמר עוסק בתחומים שונים ומגוונים של המשפט הישראלי מזה למעלה מעשרים שנה, וכיום הוא נחשב למומחה בעל שם בתחומים הבאים:

ליטיגציה היא אמנות ההופעה בפני טריבונלים שיפוטיים בהליכים משפטיים, ולעו"ד אמיר עמר ניסיון עשיר בכך: ליטיגציה מנהלית עוסקת בכלל הפעולות וההליכים בתחומי משפט מנהלי וחוקתי, כגון ייצוג רשויות וגופים פרטיים נגד החלטות של משרדי ממשלה; ליטיגציה מסחרית עוסקת בתביעות כספיות או נזיקיות בתחום המסחרי, כגון ייצוג תובעים ונתבעים בהליכי אישורים או ביטולים של פסקי דין, בוררויות עסקיות וכדומה.

עו"ד אמיר עמר מתמחה בייעוץ משפטי עבור תאגידים וחברות בנושאי מיזוגים ורכישות, דהיינו איחוד מספר יחידות עסקיות לכדי ישות עסקית אחת. עורך דין  עמר מתמחה בליווי משפטי של תהליכי מיזוג ורכישה אשר מתבצע תוך התאמה לאסטרטגיה ולאינטרסים המסחריים של כל יחידה, ובכלל זה ניתן למנות נושאים כגון העברת שליטה, שינויים במבנה הארגוני של יחידות עסקיות כתוצאה מן התהליך, איחוד נכסים, איחוד התחייבויות ועוד. 

עו"ד אמיר עמר בקיא בכל היבטי דיני הנדל"ן הישראליים, וכן מתמצא היטב בתחומים קשורים כגון בנקאות, עסקים ורשויות מקומיות. עו"ד עמר מתמחה בייעוץ משפטי בנושאי נדל"ן מניב ובפרוייקטים למגורים עבור יזמים פרטיים וחברות נדל"ן מובילות, ובכלל זה מציע ליווי צמוד לאורך כל השלבים של עסקאות נדל"ן: איתור קרקעות, ייעוץ בענייני תכנון ומיסוי, עריכת הסכמי מכר, רישום במרשם המקרקעין וכדומה. כמו כן הוא מייעץ בנושאים כגון הסכמי שיתוף, הסכמי קומבינציה ועוד.

עו"ד אמיר עמר מציע שירותי ליווי משפטי בכל הקשור לחוקי תכנון ובניה העוסקים בהקצאות קרקע לשימושים שונים ובפרט למטרות בנייה. בין לקוחותיו: חברות תשתיות, חברות בנייה, קבלנים ויזמים פרטיים. על הנושאים בהם מספק עו"ד עמר ייעוץ משפטי נמנים הליכי תכנון לבניין עיר, אישורי תכניות, תשתיות, רישוי עסקים, מיסוי מוניציפלי, איכות הסביבה, היטלי השבחה ועוד. הוא מייצג את לקוחותיו בערכאות שיפוטיות מגוונות, מוועדות תכנון ועד בג"צ.